Concurs de brăduți

Și în acest an școala noastră a participat la concursul de împodobit brazi „De Moş Nicolae decorăm bradul”  organizat de Atrium Mall Arad. Echipa de elevi a fost coordonată de prof. Blazena Karkus. În acest an bradul pecican a fost decorat în culori oranj auriu. Prof. Blazena Karkus ne-a descris cum au decorat elevii bradul cu care au participat a concurs:

„Au fost realizate mai multe tipuri de ornamente: globuri, clopoţei din polistiren dar şi cercuri din rigips pe care le-au pictat şi ornamentat cu diferite forme, steluţe şi clopoţei din carton, trandafiri şi fundiţe din hârtie creponată, în loc de beteală o panglică bej pe care au imprimat cercuri portocalii şi aurii, la ce au adăugat castane pe care le-au transformat în globuri, săculeţi din pânză de sac, conuri de brad, spice de grâu, spirale şi beţişoare din lemn.”

brad craciun decembrie 2015

Brăduțul Liceului Teoretic ”Gheorghe Lazăr” Pecica, pentru concursul ”De Moș Nicolae decorăm bradul”, organizat de Atrium Mall Arad a fost premiat cu locul 5.

Comments are closed.